Goji (kustovnice čínské) koláče s mákem

Pochutnejte si na zdravých koláčích ze špaldové celozrnné mouky s kustovnicí činskou goji.

Těsto
Špaldová mouka celozrnná 350 g
Bílá mouka hladká 350g
Sojový nápoj 450 g
Olej 8 lžic
Med 2 lžíce
Sůl 1 špetka
Droždí 0,5 ks

Náplň
Mák 200 g
Povidla nebo marmeláda dle   potřeby 2 hrnky
Med 3 -5 lžic
---------------
Kustovnice (Goji)  200 g
Kokosová mouka 1 -2 lžíce
Med 2 lžíce
Citron 0,5 ks
Glukopur na posypání

Nejdříve si uděláme kvásek. Dáme do mísy droždí s lžičkou medu, trochou vlahé vody a zasypeme trochou mouky. Necháme 15-20 minut kynout přikryté utěrkou. Pak přidáme postupně špaldovou s bílou moukou a sůl. Lehce ohřejeme sojové mléko do kterého dáme med. Mléko přidáme k mouce, spolu s 8 lž oleje a vypracujeme vláčné těsto. Těsto je potřeba dobře „vybouchat" a pak necháme v míse vykynout přikryté utěrkou cca 1 hod, než těsto přibližně zdvojnásobí objem. Mléka můžeme přidat více aby nebylo těsto moct tuhé, nebo naopak přisypat mouku aby nebylo lepivé.

Mezi tím si připravíme náplň, navrch kustovnicovou a dovnitř makovou. Mák s povidly smícháme dohromady, kdo chce přidá ještě med. Kustovnici máme předem namočenou aby nabobtnala a rozmixujeme jí s trochou vody, medem a citronem a zahustíme 1-2 lžícemi kokosové či ovesné mouky. (případně Yaconem či Mesquite které i přírodně sladí) a náplň je hotová.

Po vykynutí těsta si vždy ukrojíme kus, z kterého uděláme špalíky. Ty pak jemně roztáhneme na placičku na kterou vložíme makovou náplň. S náplní moc nešetříme, dáváme dost. Opatrně ze všech stran zabalíme dohromady s pomocí trochy mouky, omastíme na talířku s olejem a vložíme na plech. Vezmeme skleničku a dnem uděláme důlek do kterého pak dáme kustovnici a ozdobíme slunečnicemi a Kustovnicí. Pak ještě chvilku kynout a šup s tím do vyhřáté trouby na 180 0C, a pečeme dozlatova. Koláčků jsou cca 3 plechy.

Přejeme dobré pochutnání.Recepty z kustovnice goji

Smoothie s Kustovnicí goji

Další možností jak si pochutnat na Goji je populární smoothie. Je to rychlý, výživný a chutný nápoj. Ingredience si můžete měnit podle chuti a toho co je doma :-)

více...


Kustovnicový čaj

Už jste zkusili kustovnicový čaj? Po vypití samozřejmě dojíme i plody.

více...


Linecké celozrnné koláčky s Raw Goji pastou

Upečte si chutné raw celozrnné koláčky s pastou z kustovnice čínské goji plnou vitamínů.

více...


Osvěžující goji kustovnicová limonáda

Osvěžující limonáda plná vitamínů z kustovnice čínské goji pro krásný letní den.

více...